KORONAWIRUS – informacje

Film dotyczący zabezpieczania się w środki ochrony osobistej

Zarzadzenie12_16-03-2020

Zarzadzenie nr 09 z dnia 10 marca 2020 roku

Zarzadzenie nr 8 z dnia 10 marca 2020 roku

komunikat

Informacja dla pacjentów

Wytyczne dla pacjentów mających skierowanie:

  • do  poradni specjalistycznej oraz na planowe przyjęcia na oddział ortopedyczny.

Główne wejście do szpitala od strony ulicy (ul. Zamkowa) jest przeznaczone tylko dla personelu Lubuskiego Centrum Ortopedii.

Pacjentów posiadających skierowanie do poradni oraz ci którzy mają być przyjęci na oddział ortopedyczny proszeni są o kierowanie się w stronę dziedzińca (kierunek zielony namiot)

W namiocie każdy pacjent ma przeprowadzony:

  • tzw. wstępny wywiad,
  • wypełnia ankietę – wywiad epidemiologiczny,
  • przez personel medyczny mierzona jest  temperatura ciała

Po wypełnieniu ankiety i uzyskaniu prawidłowego wyniku temperatury pacjent udaje się  do poradni specjalistycznej  ( wizyta w poradni ) lub do Oddziału Ortopedii B.

Pacjent planowy przyjęty na Oddział Ortopedii B przebywa tylko w swojej Sali.. Nie opuszcza sali do momentu uzyskania wyniku wymazu, który wykonany będzie na oddziale w kierunku COVID-19 .

Na wynik wymazu  pacjent  będzie oczekiwać około 24 godzin od momentu pobrania wymazu.

Szanowni Pacjenci

Mając na uwadze wprowadzony w kraju stan epidemii związany z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo własne, innych pacjentów  oraz personelu medycznego na terenie  Lubuskiego Centrum Ortopedii zorganizowaliśmy tzw. hostel dla pacjentów oczekujących na wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2., którzy mają być przyjęci na planowe leczenie operacyjne.

Zwracamy się z prośbą do naszych pacjentów o wyrozumiałość w tym trudnym czasie.  Jesteśmy dla was, ale musimy mieć na względzie przede wszystkim wspólne bezpieczeństwo.

Zgodnie z wprowadzonym standardem w LCO sp. z o.o. każdemu pacjentowi pobieramy wymaz w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Czas oczekiwania na wynik wynosi ok. doby, w związku z tym dla wspólnego bezpieczeństwa każdy pacjent oczekuję  na wynik w jednoosobowym pokoju w hostelu. W momencie uzyskania negatywnego wyniku testu zapraszamy Państwa do szpitala. Zdajemy sobie sprawę, że  oczekiwanie na wynik w naszym hostelu odbiega od standardów do jakich Państwo byliście przyzwyczajeni w naszym szpitalu.  W obecnej sytuacji staramy się jak tylko możemy aby czas oczekiwania w hostelu minął jak najlepiej.  Do swojej dyspozycji mają Państwo pokój jednoosobowy, wspólną toaletę, łazienkę oraz kuchnię. Zapewniamy także Państwu  wyżywienie. Od 1 czerwca będą mieli  Państwo dostęp do wifi. Do Państwa dyspozycji jest także parking. Wszystkie koszty ponosi szpital. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek uwagi albo sugestie prosimy o taką informacje pod nr tel. 68 47 50 601 (pon. – pt. 7:00 -15:00)  lub e-mail sekretariat@loro.pl a my ze swojej strony postaramy się zrobić wszystko aby czas oczekiwania w hostelu był przyjemny.   Dziękujemy za wyrozumiałość .